Koçovası sarımsağında hasat zamanı


Koçovası Sarımsağında Hasat Zamanı – Yeni Akit
Koçovası sarımsağında hasat zamanı. 2020-07-17 14:27:25 üretiminin yüzde 25’inin yapıldığı Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine bağlı Koçovası Mahallesi’nde hasada başlandı.


Sarımsak Üretiminde Hasat – Defteriniz.com
Sarımsakta Hasat Zamanı. Hasat zamanı, sarımsağın taze ya da kuru olarak nasıl değerlendirilecekse ona göre değişme göstermektedir.


Sarımsak Yetiştiriciliği
Bölgelere göre dikim zamanı gelince (Şubat başından itibaren) toprağa gerekli inorganik gübreler serpme olarak atılır. Hasat zamanı bölgeye ve dikim tarihine bağlı olarak büyük değişiklik gösterir.


Taşköprü Sarımsağında Hasat Zamanı
Uzmanlar bu yıl Taşköprü bölgesinde sarımsak rekoltesinin 16 bin ton civarında olması beklediklerini ifade ettiler. Sarımsak hasat döneminin yaklaşık 2 hafta kadar sürdüğünü belirten üreticiler…


Sarımsak Hasadı Ne Zaman Yapılır? | Tarım Vadisi
Hasat zamanı, sarımsağın taze ya da kuru olarak nasıl değerlendirilecekse ona göre değişme göstermektedir. Aynı şekilde pullukla yüzlek sürüm yapılarak da hasat gerçekleştirilmektedir.


Koçovası Sarımsağı, Taşköprü’ye Rakip | Gıda, Tarım ve…
– “40 bin ton hasat bekleniyor”. Koçovası sarımsağı, Taşköprü sarımsağı ve halk arasında Çin sarımsağı olarak bilinen türün ekimini yaptık.


Afşin Koçovası Sarımsağı İlği Odağı Olmaya Devam Ediyor
1600 rakımlı mahallede yetiştiriciliği yapılan Koçovası Sarımsağı; kalitesi, dayanıklılığı ve aromatik özelliğiyle Kastamonu’nun Taşköprü sarımsağına rakip olarak görülüyor.


Afşin İlçesinde, Koçovası Sarımsağı’nın Hasadına Başlandı
Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine bağlı Koçovası Mahallesinde 4 bin dekar arazide üretilen Koçovası Sarımsağı’nın hasadına başlandı. – “40 bin ton hasat bekleniyor”.


Koçovası Sarımsağının Hasadı Tamamlandı – SANAL BASIN
‘Koçovası sarımsağı ile iddialıyız”. Verimli bir hasat elde ettiklerini söyleyen Koçovası Mahallesi Sarımsağımızın kalite bakımından çok iyi olduğunu her zaman iddia ediyoruz.


Koçovası Sarımsağı, Taşköprü’ye Rakip
– “40 bin ton hasat bekleniyor”. Koçovası’nın bir mahalle olduğunu söylediğim zaman çok şaşırdı. Türkiye’nin dörtte birine sarımsak üreten bir mahalle olduğumuzu söyledim.
scan tool

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.