W sejmie gorąco! PiS nie chce odpuścić ograniczenia uboju rytualnego


Suski: Wniesiemy poprawkę przywracającą zapis o zakazie …
Budka: PiS wbrew konstytucji, zasadzie kadencyjności, nie chce dopuścić do głosowania w Sejmie, wiedząc, że może przegrać. Stąd wniosek do TK, za którym pójdą inne zmiany legislacyjne. Tylko po to, by na fotelu RPO umieścić kolejnego pisiewicza


Wojna w PiS. Jan Krzysztof Ardanowski odejdzie z …
W PiS trwa wojna i to już nie tylko z koalicjantami. Kłócą się ze sobą też członkowie partii, a ostatnie decyzje Jarosława Kaczyńskiego spowodowały kolejny rozłam. Prezes chce chronić zwierzęta i nalega na przyjęcie “piątki dla zwierząt” .


Piątka dla zwierząt. Kaczyński zapowiada zaostrzenie prawa …
Jarosław Kaczyński zaprezentował dziś projekt ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Przewiduje on m.in zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego, zwiększenie …


Piątka dla zwierząt z rekomendacją parlamentarnego zespołu
— Gorąca dyskusja ws. ochrony zwierząt: „Tu nie ma pola do kompromisu”; „Lobby futrzarskie zachowuje się jak lobby aborcyjne” Projekt PiS dot. ochrony zwierząt. W piątek PiS złożyło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, nazwany „piątką dla zwierząt”.


Projekt PiS: zakaz hodowli zwierząt futerkowych i …
Szczegóły projektu przedstawił Michał Moskal, przewodniczący forum młodych PiS-u. Znalazł się w nim m.in. zapis o zakazie hodowli zwierząt futerkowych czy ograniczenie uboju rytualnego. – Zaczynając od humanitarnego traktowania, chcemy pokazać, że miarą naszego społeczeństwa jest to, jaką miarą traktujemy zwierzęta.


Ubój rytualny zwierząt. Przeszkadza wam pedofilia w
Ubój rytualny a wolność wyznania. Z ubojem rytualnym przed kilkoma latami próbował walczyć rząd Platformy Obywatelskiej. Pomimo stanowczych oporów środowisk żydowskich w Polsce, dowodzących, że zwierzęta przesadnie na tych torturach nie cierpią, udało się w 2013 roku przegłosować całkowity zakaz uboju rytualnego w naszym kraju.


“Piątka dla zwierząt”: zakaz hodowli zwierząt futerkowych
Warto w tym momencie przypomnieć, że już w 2017 r. złożono w Sejmie projekt ustawy zakazujący hodowli zwierząt na futra. Lobby futrzarskie okazało się jednak silniejsze, a przepisów ostatecznie nie wprowadzono. PiS miał wprawdzie do ustawy powrócić, jednak tego nie zrobił.


PiS szykuje kolejny projekt prozwierzęcy – RMF 24
PiS szykuje kolejny projekt prozwierzęcy – RMF24.pl – PiS szykuje jeszcze jeden projekt prozwierzęcy. Zakładać ma on m.in. czipowanie psów – informuje “Rzeczpospolita”. – RMF24.pl


Kim jest Szczepan Wójcik? Nie tylko liderem branży …
Kiedy w 2017 r. prezes PiS Jarosław Kaczyński chciał przegłosowania ustawy mówiącej m.in. o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, jedną z osób, która mu się przeciwstawiła, był …


AWANTURA W SEJMIE – Aktualne wydarzenia z kraju i …
W sporze wokół uboju rytualnego ani razu nie padł w Sejmie argument antyislamski lub antyżydowski. Nie powiedziano słowa o religiach – judaizmie i islamie – w Polsce mniejszościowych, z czego wynika tylko tyle, że trzeba je szanować na równi z katolicyzmem.
obd2

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.